СЛОВЕНІЯ

Словенія, зелена країна між Альпами й Середземномор'ям, пишається своїми красотами Старого Світу. У Словенії Ви можете кататися на лижах вранці і оточити себе розкішшю Адріатичного моря в другій половині  дня. Ви можете поснідати з пастухом на гірському лузі й закінчити свій вечір у винному підвальчику на краю рівнини. Ви можете подорожувати весь день по музеях, замках, церквах і художніх галереях і насолодитися ввечері в одному із кращих казино Європи. Сьогодні Ви можете одержати задоволення від етнографічних краєвидів, смаків і звуків на традиційному сільському святі, а завтра задовольнити свою тягу до культури на культурній події світового класу.

Географія й клімат:
Держава на південно-сході Європи, розташоване в північній частині Балканського півострова. На півдні й південному-сході граничить із Хорватією (довжина кордону 501 км), на заході - з Італією (199 км), на півночі - з Австрією (262 км), на північному сході - з Угорщиною (83 км). На заході Словенія обмивається водами Адріатичного моря. Загальна довжина кордону  1045 км, довжина берегової лінії - 32 км. Загальна площа 20251 км2. На Адріатичнім узбережжі перебуває смуга прибережної рівнини. На заході, на кордоні з  Італією, лежить область Юлійских Альп. Найвища гора країни - Триглав (2 863 м). На сході гори пересікаються долинами численних рік. Головні ріки - Сава, Драва.
Клімат країни помірний континентальний, у прибережних районах - средземноморський. Зима тривала, сувора  і сніжна, особливо в гірських районах. Улітку середні температури близько 20°С, кількість опадів помірна.

Держава й економіка:

Державний лад - республіка. Країна розділена на 60 провінцій. Столиця -Любляна. Незалежність Словенії була проголошена 25 червня 1991 р. (колись - союзна республіка в складі СФРЮ). Глава держави - президент. Законодавчу владу здійснює двопалатний парламент, що складається з Держради (верхня палата) і Державних зборів (нижня палата).
Валюта: Євро ( з 01.01.2007)

Мова, культура, історія:
Державна мова - словенська

Релігія Більша частина населення сповідає католицьку релігію (58%) , інші - православ'я, мусульманство.


Переглянути більшу мапу

© 2007, Міст-Тур
Всі права застережено
Стиль, оформлення і зміст є об'єктом авторського
права ТзОВ "МТ" і охороняються законом.
Передрук та інше їх використання без письмового
дозволу фірми не допускаються і несуть за собою відповідальність.
Розробка від компанії