тел./факс:(032)297-08-52
(067) 21-699-00
(093) 00-699-00
(050) 45-699-00

jquery sliders

 


Готелі Риги


Готелі Юрмали


Готелі Вентспілса


Готелі Лієпаї



Untitled Document

Відповідальні менеджери


Юлія Єременко

SKYPE: bila1990n
tour4@meest-tour.com.ua


Олена Коцюб'як (Музичка)

Skype: Olenameest
omuzychka@meest-tour.com.ua

 

м.Львів, 79005
проспект Шевченка, 34
office@meest-tour.com.ua
тел./факс (032) 297-08-52
                (067) 216-99-00
                (093) 006-99-00
                (050) 456-99-00


ліц. АГ №580895 від 16.03.12

Єлгава. Спадок блискучого минулого.

Єлгава - невелике місто, розташоване по обох берегах річки Лієлупе. Всього сорок кілометрів відділяють його від столиці Латвії. Мабуть, в результаті цього сусідства Єлгаві притаманний дух, атмосфера, настрій великого міста, хоча, напевно, інакше і не може бути - неможливо, щоб місто з таким блискучим минулим перетворилось на глуху провінцію, нехай навіть через століття. Єлгава - місто з «блакитною кров'ю», місто-аристократ. Колишня столиця Курляндського герцогства Мітава (офіційна назва до 1917 року) гідно приймала у своєму чудовому палаці найвищих гостей, в тому числі і осіб королівської крові. Ну а сьогодні Єлгава досить упорядковане, затишне місто, оточене красивими рівнинними краєвидами, привабливе як для туристів, так і для жителів Латвії.

Датою заснування міста вважається 1265 рік, коли був побудований замок Лівонського ордену. В цей же час місто отримало свою першу назву - Мітава і зберігало її аж до 1917 року. А в 1435 Єлгава отримала права міста. Незабаром після утворення Курляндського герцогства, в 1578 році, Єлгаву обирає місцем проживання сам герцог і в 1642 році, вже при правлінні герцога Екаба, місто отримує високий статус офіційної резиденції правителя. У 1737 році до влади приходить, мабуть, самий знаменитий курляндский герцог, фаворит Російської імператриці — Ернст Йоган Бірон. Саме йому Єлгава забов'язана одним з прекрасних замків у Латвії. 

Безсумнівно, починати розмову про визначні пам'ятки Елгави потрібно саме зі знаменитого Єлгавського палацу. Цей найпрекрасніший у Прибалтиці зразок замку в кращих традиціях бароко, з усією притаманною стилю розкішшю і пишністю. Він був замовлений Біроном у великого Растреллі - славнозвісного архітектора російського царського двору. Будівництво тривало довгі роки і в два етапи - з 1738-1740 та з 1763-1772 року. Здійснення такого грандіозного проекту вимагало величезних коштів, а крім того, в 1741 році Бірон був засланий до Сибіру, все це загальмувало процес будівництва на довгих 23 роки. Потім, після перерви, Растреллі доручив продовжувати роботу над замком датському архітектору Северину Йенсену. Йенсен надав палацу деякі риси класицизму. До внутрішнього оздоблення палацу також доклали руку місцевий художник Ф.Х.Барізьєн, німецький скульптор І.М. Граф і італійський художник Д'Анджело. За свою історію замок неодноразово приймав у своїх розкішних парадних залах самих іменитих осіб - в 1779 році в замку зупинявся легендарний граф Каліостро, майбутній король Франції Людовик 18, перебуваючи в еміграції, досить довго жив тут зі своїм сімейством. На сьогоднішній день як і раніше в чудовій палацовій будівлі знаходиться Латвійська сільськогосподарська академія, а також виставка експонатів часів Курляндського герцогства.

У Єлгаві знаходиться і перша в Латвії вища школа-Academia Petrina, побудована в 1775 році все тим же данцем С.Йенсеном. Будівля виконана в характерному для того часу стилі бароко, є і деякі вкраплення класицизму. Ідея заснувати академію належала синові Бірона - герцогу Петру Бірону. Потім академію за розпорядженням Павла І перетворили в університет, а ще пізніше вона стала гімназією. З 1818 року в будівлі Academia Petrina розташовувався Музей Курземської провінції. На жаль, під час Другої світової війни будівлю було практично повністю зруйновано і велика частина безцінної колекції музею загинула. У середині 20 століття будівля була відновлена, і знову почав роботу музей. 

Ще одним свідченням аристократичного минулого Єлгави є красива Villa Medem. Вілла була побудована в 1818 році, щоб служити літньою резиденцією графу Медем. Виконана в кращих архітектурних традиціях Європи, вона вважається однією з найяскравіших пам'яток Єлгави.

Гордістю міста є і прекрасний православний собор Св. Семеона і Анни.

У першій половині 18 століття відбулося одруження Курземського герцога Фрідріха Вільгельма на дочці царя Петра І. Після чого православний храм став місту просто необхідний. Спершу будували дерев'яні церкви, а в 1774 році було зведено перший кам'яний православний храм. Архітектором цього будівництва був Ф.Б. Растреллі. У 1890 році вирішено було звести великий собор, за основу використовуючи церкву Растреллі. Друга світова війна завдала будівлі колосального збитку, а в 1983 році собор взагалі хотіли знищити, чого, на щастя, не сталося. І храм Божий своїми чудовими, блакитними з позолотою куполами і світлим фасадом прикрашає Єлгаву досі. 

 




https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/search1.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/exkurs2.png

Якщо Вас цікавлять наші пропозиції
підписуйтесь

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/email1.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/avia2.png

https://www.meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/bus_ticket2.png

https://www.meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/railway_tickets_2.png

Приєднуйтесь до нас у соцмережах

           

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/kruise2.png

https://meest-tour.com.ua/fileadmin/user_upload/natalia/button/skipassb2.png

           Курс валют          
           1€=43,5 грн.
           1$=40,0 грн.

  


© 2024, Міст-Тур
Всі права застережено
Стиль, оформлення і зміст є об'єктом авторського
права ТзОВ "МТ" і охороняються законом.
Передрук та інше їх використання без письмового
дозволу фірми не допускаються і несуть за собою відповідальність.
Розробка від компанії